WESELNY ŻAR TROPIKÓW- czyli pomysły na ślub z tropikalnym akcentem

Lato, słońce, bogactwo zieleni i kwiatów. A gdyby tak przenieść się na chwilę na gorące wyspy i tam złożyć sakramentalne „TAK”?

Oczywiście na taki luksus mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Dla pozostałych, ślubni designerzy znaleźli idealne rozwiązanie. Przyjęcie z motywem tropikalnym, które cieszy się coraz większa popularnością;)

Diabeł tkwi w szczegółach dlatego stylizacja powinna być spójna – począwszy od ślubnej papeterii, menu, najlepiej w stylu śródziemnomorskim, drinkach(koniecznie z palemką J). Można również przekonać gości do wakacyjnego outfitu- sukienki w kwiaty, kapelusze, sandały, krawaty w liście monstery będą mile widziane. Do tego oczywiście nie może zabraknąć akcentu florystycznego- kwiaty we włosach obowiązkowo;)

Z  powodzeniem można wyodrębnić dwa kierunki w  tropikalnych stylizacjach.

Pierwszy to tropical island w pełni tego zwrotu znaczeniu: soczyste kolory i różnorodne gatunki kwiatów: strelicji, lilii, anturium, protei, helikonii, gladioli, storczyków itd. w towarzystwie egzotycznych owoców i  zieleni w aranżacjach z kolorowym szkłem.

Tropikalne wesele to również właśnie na zieleni oparte eleganckie stylizacje pełne ogromnych liści monstery, philodendrona, anturium, wszelkiego rodzaju palm – a do tego delikatny pastelowy czy wręcz biały akcent kwiatowy. Często również pojawia się on z akcentami złota lub pudrowego różu, który pięknie podkreśla zieleń.

 

Wszystko zależy od fantazji i budżetu, bo niestety tropikalne kwiaty i zieleń do najtańszych nie należą.

Luźny klimat przyjęcia sprzyja więc szalonym dekoracjom- popularne ostatnio są  wysokie kompozycje wyeksponowane na metalowych geometrycznych stojakach  ale równie dobrze sprawdzą się mniejsze, wydłużone kompozycje na pucharkach bądź po prostu zielone liście o ciekawym pokroju wyeksponowane w pomalowanych na złoto butelkach po winieJ Mile widziane są owoce , które będą nie tylko dobrą przekąską ale i piękną dekoracją. Do ślubnych dekoracji możecie też włączyć swoje zielone kwiaty doniczkowe które będą piękną ozdobą wejścia czy ścianki za parą młodą.

Jeśli więc marzy Ci się wesele na końcu świata ale polskie realia klimatyczne i ograniczony budżet nie pozwolą Ci go zrealizować może warto zamienić nudne klasyczne stylizacje na hawajskie garden party pod palmami w donicach;)

DEKOtarba

preloader