WESELE W ODCIENIACH ZIELENI

Kto z nas nie lubi zapachu lasu lub spaceru po łące? Dlaczego by tego klimatu nie zapewnić gościom  na własnym weselu? Zielone stylizacje ślubnych uroczystości cieszą się coraz większą popularnością przez ich lekkość i uniwersalność.

Wesele z dużą ilością zielonych dodatków to hołd oddany naturze. W połączeniu z białymi lub różowymi i beżowymi kwiatami stworzą lekki, romantyczny i sielski klimat boho, a w towarzystwie mocnych czerwieni, bordo i fioletów tajemniczy, leśną atmosferę.

Znaczenie ma także odcień zieleni – a wybór jest szeroki- od srebrzystoszarego eukaliptusa przez jasno zielony salal, wybarwiany bluszcz czy liście draceny aż po mocny i nasycony ruskus czy leder.

W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać zacząć można od zielonego wianka na głowę Panny Młodej, do tego luźny, romantyczny bukiet z uginającymi się zielonymi gałązkami.

Wejście do obiektu podkreśli zielona bramka lub girlanda na poręczy schodów(obowiązkowo z dużą ilością świec!). Na Sali pięknie będą prezentować się kompozycje na kielichu martini – lub złotych kandelabrach, a dla lubiących rustykalny minimalizm – zestawy niewielkich bukiecików w szklanych naczynkach ustawione na plastrach drzewa.

Nie można oczywiście zapomnieć o kompozycji na stół Młodej Pary- koniecznie długiej, spływającej, w otoczeniu zielonej ścianki w tle lub wieńca nad głowami nowożeńców.

Mile widziane przy tego rodzaju stylizacji będą białe papierowe lampiony, plastry drzewa, drewniana drabina czy skrzynki, słoiki pełne świec.

Organiczne motywy najczęściej sprawdzają się w obiektach agroturystycznych, dworkach, stodołach, ale i odpowiednio zaaranżowana sala hotelowa nabierze innego, zielonego charakteru.

Ci, którzy woleliby bardziej drapieżną , leśną wersję powinni sięgnąć po wszelkiego rodzaju paprocie, mchy, pieńki drzew.

Przy planowaniu zielonego wesela warto wiedzieć, że zmniejszenie ilości kwiatów kosztem zieleni nie zawsze uratuje budżet. Dobrej jakości zieleń, często importowana z Holandii, jest niejednokrotnie droższa od kwiatów. Ale czego nie robi się dla spełnienia ślubnych marzeń? Pamiętajmy, że zieleń to kolor nadziei a jego uspokajające właściwości mogą być dodatkowym atutem;)

DEKOtarba

preloader